4a Hizmet Dökümü

4a Hizmet Dökümü

MANSET, SORGULAMALAR, SSK

2872 kez incelendi.

4a Hizmet Dökümü

15 Aralık 2011 tarihi itibari ile 4a Hizmet Dökümü sorgulama (alma,bakma) işlemi , e-şifre kullanılmadan yalnızca tc kimlik bilgileri kullanılarak sgk resmi sitesinden sorgulama işlemi yapılabilmektedir.  4a hizmet dökümü edevlet sisteminin uygulanmaya başlamasıyla birlikte yalnızca e-şifre kullanılarak giriş yapılan edevlet sistemi ile 4a hizmet dökümüne bakılıyordu, Sgk’ya yapılan binlerce şikayet üzerine sgk yetkilileri yeni bir çalışma yaparak eski sistemin güvenirliğini biraz artırma çabasına girişti. Sorgulama işlemi için daha önceleri sırf tc kimlik numarası ile yapılan işlemlere yeni sorgulamalar konarak sgk kendi sitesinde sorgulama işlemini tekrar hizmete sundu. Ayrıca e-Devlet sistemi üzerinden de Hizmet Dökümüzüzü sorgulayabileceksiniz.

4a Hizmet Dökümümü Nasıl Alabilirim?

4a hizmet dökümü sorgulama işlemini sgk.gov.tr sitesindeki e-sgk menüsü altındaki e-işlemler kategorisinin içinden yapabilirsiniz. Sorgulama yapabilmek için T.C. kimlik belgesindeki tc kimlik numarası ve kişinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgiler isteniyor.

Nüfus kağıdınızdaki bilgilere göre 4A Hizmet dökümü alabilmeniz için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

4A Hizmet Dökümü Sorgulaması için Tıklayınız

 

Üstdeki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra form’daki alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurdukdan sonra “SORGULA” butonuna bastıkdan sonra aşağıdaki resimdeki gibi sayfa açılacaktır. Açılan sayfa soldaki menüden Hizmet Dökümü 4A yı tıkladıkdan sonra 4a Hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

4a_hizmet_dokumu

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. mehmet çelik diyor ki:

  hizmet dökümü

 2. sevgi çatal diyor ki:

  ssk dökümü

 3. alpaslanay diyor ki:

  hizmet dökümü

 4. nebi taşkara diyor ki:

  ssk hizmet dökümü

 5. ercan diyor ki:

  TCDD hizmet dökümüm çıkmıyor haydarpaşa yamı gitmem gerekiyor

 6. fatih diyor ki:

  hizmet dökumu

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
e-devlet-sifresi-nasil-degistirilir
E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

  E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir? Bildiğimiz gibi e-devlet uygulamasına birçok giriş yöntemi bulunmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi ise e-devlet...

Kapat