Bağkur sicil no sorgulama

Bağkur sicil no sorgulama

BAGKUR, SORGULAMALAR

1852 kez incelendi.

Bağkur sicil no sorgulama işlemi internetten kolaylıkla yapılabilmektedir. İnternet uygulaması sayesinde insanlar istedikleri bilgiye artık çok daha kısa sürede ulaşabiliyor. Bağkur sicil no sorgulama uygulaması e-devlet sisteminde bulunmaktadır. Her gün geliştirilmekte olan e-devlet sistemi neredeyse her alandan devlete ait hizmetlerde sorgulama işlemini artık tüm vatandaşlara açmış durumda. Bağkur sicil no sorgulama işlemi e-devlet uygulamasının yanı sıra T.C. Sosyal Güvenlik Kurumunun bir uygulaması ile de öğrenilebilmekte.

 

Bağkur sicil no sorgulama işlemini e-devlet ile gerçekleştirebilmeniz için öncelikle size özel olarak verilen bir e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi en yakın bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında öğrenip işleme açtırabilirsiniz. E-devler şifrenizi öğrendikten sonra sorgulama yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/4b-tescil-kaydi internet sitesine girin. Turkiye.gov.tr e-devletin resmi internet sitesidir. Bu sayfaya girdiğinizde sizden öncelikli olarak sisteme giriş yapmanızı isteyecektir. Öğrenmiş olduğunuz e-devlet şifresi ile giriş yapın ve tekrardan bu sayfaya geri gelin. Karşınıza gelen ekranda neyi sorgulatmak istiyorsanız seçip anında sorgulatabilirsiniz.

 

Bağkur sicil no sorgulama yapmak için bir diğer yöntem ise SGK’nın internet uygulamasıdır. Bu uygulamaya aşağıdaki linkimizden ulaşılabilinmektedir. Bu sayfaya girdiğinizde karşınıza T.C Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı çıkacaktır. Bu ekranda sırasıyla uyruk, T.C Kimlik No, Nüfus kağıdınızda yazan il, nüfus kağıdınızın arka bölümünde yazılı olan cilt numaranız, doğum yılınız sorulmaktadır. Tüm alanları doldurduktan sonra güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girin ve “SORGULA” butonuna basın. Ardından karşınıza çıkacak olan ekranda menüleri takip edip istediğiniz sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bağkur Sicil No Sorgulama İçin Tıklayınız.

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. fatma koca diyor ki:

  bagkur pirim sorgulama..

 2. fatma koca diyor ki:

  bagkur pırım sorgulama

 3. fehmiida diyor ki:

  borcumu öğrenmek ve taksit imkanı varmı

 4. Renin Oylu diyor ki:

  Boşandıktan sonra soyadım değişti Bağkurda eski soyadım Türe olarak kaldı.6ay evvel resmi müracaatta bulundum.Ankara hala bu düzeltmeyi yapmadı, sebebi ne olabilir?

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
E devlet şifre değiştirme
E devlet şifre değiştirme

Bildiğimiz gibi e-devlet uygulamasına birçok giriş yöntemi bulunmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi ise e-devlet şifresi yöntemi. E-devlet şifresi ve T.C....

Kapat