E-Bordro Sorgulama

E-Bordro Sorgulama

MANSET, SORGULAMALAR

2632 kez incelendi.

İlk olarak sizlere bordonun ne işe yaradığını anlatcağız. Borda sisteminizi size açık ve kısa bir şekilde anlatcak olursak bu sitem işverinin devlete karşı ödediği ücretlerin detaylı bir şekilde gösterilmiş olan belgesi olmaktadır. Sizlerinde bildiğiniz gibi bi işyerinde çalışmakta bulunan işçinin belli dönemlerde kazandıkları ücretlerde değişiklilik olabilmektedir. Mesela bunlardan bazıları : fazla mesai, ikramiye,prim ve bezeri şeyle olabilmektedir. Fakat iş veren çalışanlara tam bir ücret vermesi mümkün değildir. Mesela çalışana söylediği miktardan önce zaten onu kafasında bazı kesintirler gerçekleştirmiştir. Bu kesintiyi yalnız kendisi için değil devlete ödenecek para olark bir kenara koyup devlete ödemek zorundadır. Yani anlatıldığı gibi e-bordo sistemi bu işlemlerin hepsini içindire barındıran resmi bir belge olmaktadır.
e-bordro-sorgulama

Bu işleminizi internet üzerinden hızlı ve  kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistemde e-bordo sorgulama işlemi internet ortamından iki farklı sistemle ogeçiş yapılabilir. İlk olan sistem muhasebat.gov.tr  sorgulama işlemini adresinden girişinizi gereçekleştirebilirsiniz. Ve bu işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde yerine girmeniz gerekmektedir. Eğer doğru bir şekilde giriş yaptığınız taktirde işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

 

 

E-Bordro sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için ikinci olan sitemde e-devlet sistemi olacaktır. E-Devlet sistemi sayesinde sadece bu işlemi değil diğer devletle ilgili olan çoğu işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Fakat e-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için ilk öncelikle bir e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet şifrenizi almak istiyorsanız eğer size en yakın olan bir PTT şubesine giderek 2 tl karşılığında TC numaranızla şifrenizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Şimdi eğer e-devlet şifreniz yanınızda ise aşağıda sizler için verdiğimiz linki tıklayıp TC numaranızla ve e-devlet şifrenizle girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ve en son olarak karşınıza çıkacak olan sayfada işlemlerini yapabilirsiniz.

 

Fakat sizlere söylemek istediğimiz çok önemli olan şeyleden biri ise bordolarda yer alan içeriklerin doğru bir biçimde girilmesi olacaktır. En önemliside çalışanın yapmış olduğu doğru bir şekilde girişe sunulmalı eğer herhangi bie mesaiye kalması ise oraya 0 şeklide yazılması en önemli olan hususlardan biri olmaktadır. Ve bu bordro işlemlerinizi hazırlamak isterseniz eğer en detaylı bir şekilde incelemeniz gerekir. Bu çok önemli bir husus olup en ufak ayrıntılara bile dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

 

 

E BORDRO SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

 

E-DEVLET E BORDRO SORGULAMA

 

 

 

Etiketler: , ,

Yorum Yaz