E devlet ile istirahat rapor parası sorgulama

E devlet ile istirahat rapor parası sorgulama

E DEVLET, SGK, SORGULAMALAR

1315 kez incelendi.

Çalışanlar için sağlıkta olduğu kadar hastalıkta da onlara destek veren bir sistemin olması gereklidir. Bazen çalışamaz duruma gelecek kadar hasta olan sigortalıların, doktorun verdiği karara göre hastanede ya da evde istirahat etmesi en gerekli yol olarak görünürken, çalışanlar bu hasta olarak kalıp, çalışamadıkları günün ücretini, SGK tarafından alarak, herhangi bir kayba uğramazlar. Raporun bitişi ile birlikte bu çalışılmaması gereken günlerin teyidini işveren ile yapan kurum, gerekli ödemeyi zamanında yaparak, işçinin mağdur olmasının önüne geçer.

E devlet ile istirahat rapor parası sorgulama işlemi, sisteme kayıtlı olan bilgilerden çok kolay bir şekilde sorgulanırken, raporlu oluşan işçinin, alacağı miktarı öğrenmesinde etkili olur ve paranın miktarını bilgi olarak verir.

 

 

sgk-rapor-sorgulama

İyileştirilen çalışma şartlarıyla birlikte, kişilerin kendi haklarını daha rahat öğrenebilmeleri elbette olumlu birer adım olarak değerlendirilebilir. Siz de TC ve edevlet ile istirahat rapor sorgulama yaparak merak ettiğiniz soruların cevabını çok kısa bir zamanda öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken size en yakın bir PTT şubesinden e devlet şifresi almak olacak.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
e devlet emekli maaş sorgulama
E-Devlet Emekli Maaş Sorgulama

E-devlet ekranı, bilgi ve işlemin çok yoğun bir şekilde halk ile paylaşırken, insanlara e-devlet şifresi ile pek çok bilginin anahtarını...

Kapat