E Devlet Şifresi

E Devlet Şifresi

E DEVLET, MANSET

6028 kez incelendi.

Sizlerinde bildiği üzer e-devlet sistemi üzerinden devlet ile ilgi li bir çok işleminizi yapabiliyorsunuz. Ama tabi bu işlemleri yapabilmeniz için bir e devlet şifresi sahibi olmanız lazımdır. En önemli hususlardan biri ise muhakkaki size verilen bu şifre sisteminin güvenliği olmasıdır. Bu sistem size özel içerikler olduğundan dolayı şifreler çok iyi bir şekilde korunmalıdır. Fakat bu şifre alabilmeniz artık PTT şubelerinden o kadar da zor olmayacaktır.

 

E DEVLET ŞİFRESİ NERDEN ALINIR?

Eğer vatandaşalarımız e-edevlet şifresi sahibi olmak istiyolarsa ilk olarak en yakınlarındaki PTT şubelerinden birine gitmektedir. E-devlet şifresi sahibi olmak istiyorsanız PTT şubesine TC numaranızla gidip 2 tl karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şimdi ise başvuruda bulunduktan sonra ise sizlere e-devlet şifresi verilecektir. Eğer şifreyi aldıysanız siteme giriş yaptığınızda sizden e-devlet şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Şifrenizi kendinize göre uyarlayın ve güvenli bir şifre yapabilirsiniz. Ancak eğer şifrenizi unuttuysanız veya kaybettiyseniz PTT şubesine bir daha gidip bu sefer 4 tl karşılığında yeni bir şifre almanız gerekecektir.

 

E-Devlet işleminde en önemli hususlardan biri şifre hususu olmuştur. Bazen vatandaşlar ama şifrelerini unutarak giriş yapamayabiliyorlar. Ve sık sık girdikleri zaman sistem hata verebilmektedir. Bu sisteme girş yapan vatandaşlarımız eğer şifrelerini unutma gibi durumunda teniden PTT şubesine gidip şifresini alması gereklidir.
E DEVLET ŞİFRESİ NE KADAR?
E-devlet şifresi sandığınız kadar fazla bir miktar olmamaktadır. Eğer e-devlet şifresi sahibi olmak istiyorsanız PTT şubelerinden birine giderek sadece 2tl karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Fakat eğer şifrenizi her kaybettiğiniz durumda şifrenizi tekrar alabilmek için bu sefer yine PTT şubelerinden birine giderek 4 tl karşılığında alabilmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. murat güzel dedi ki:

  şifrem açmiyor deyiştirmisiniz

 2. Savaş Özyurt dedi ki:

  E devlet şifremi unuttum değiştirmek istiorum

 3. omer ucar dedi ki:

  sıgorta oyrenme

 4. Kenan Emin Maltepe dedi ki:

  şifremi unuttum sanırım iletişim bilgim eksik nasıl tamamlarım

 5. KASIM dedi ki:

  e devlet sifremi uzun zamandir kullanmadigim icin unuttum
  ne yapacagimi bilmiyorum.Bilgisi olan varsa lutfen yardimci olsun

 6. nurdogan dedi ki:

  sifremi unuttum iletisim bilkim eksik nasil tamamlarim

Yorum Yaz