E Devlet SRC Sorgulama

E Devlet SRC Sorgulama

E DEVLET

3024 kez incelendi.

E-DEVLET SRC SORGULAMA NASIL YAPILMALIDIR ?

E-devlet sistemi ile birlikte günlük yaşantımızda günlerce haftalarca hatta aylarca almaya ve ya öğrenmeye çalıştığımız bir çok resmi işlemi basit bir şekilde yapabilmekteyiz. Ve bu sistemin gelişmesi sayesinde bu site üzerinden bir çok şeyi burdan yapmanıza olanak sağlamıştır. Bu işlemlerden bir tanesi de SRC SORGULAMA işlemidir.Ve bu işlemlerden biri ise artık basit bir şekide sorgulaya bileceğiniz E-Devlet SRC işlemi olacaktır. Yeni teknolojiye olanak sağlanarak her gün kendini geliştiren e-devlet sayesinde artık çoğu şeyi burdan öğrenmeniz mümkündür. Şimdi ise sizler için aşağıya yazdığımız yazıda sizlere bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi göstereceğiz.

E-Devlet SRC sorgulama

E-Devlet SRC sorgulama işlemini yürütebilmeniz için ilk adım E-Devlet şifresine alınması gerekecektir. Ama şifrem yok diyorsanız en yakınınızda bulunan herhangi bir PTT şubesine giderek E devlet şifresi almanız mümkündür.Bu işlemi gerçeklertirmek üstelik sadece 2 TL olmaktadır.

Eğer şimdi şifrenizi aldıysanız sizin için diğer yapmanız gereken adımları aşağı sıraladık.Sizlere karşı şu ana kadar verdigimiz içerikleri E-Devlet SRC sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  1. En alt da bulunan linke tıklayınız.
  2. Şimdi ise karşınıza gelen seçeneklerde Kurumlar tıklayınız.
  3. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bölümüne geçiş yapınız.
  4. ”Mesleki Yeterlilik İşlemleri” yerinden ”Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama” bölümüne tıklayınız.

Yaptığınız bu işlemlerden sonra  E-Devlet SRC sorgulama hakkındaki istediğiniz şeye hak kazanacaksınız.İlk adımda kimlik bilgilerinizi tanımlamanız gerekip TC kilik numaranızı ve e devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Şimdi ise Altk kısımda bulunan siteye giriş yapın.Ve bu kadar işleminiz tamamlanmıştır.

E-Devlet SRC Sorgulaması İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler: , ,

Yorum Yaz