E DEVLET

E DEVLET

E DEVLET, SORGULAMALAR

8386 kez incelendi.

İnternetin günden güne gelişmesini ön gören devlet vatandaşlarımız işlemlerini zaman kaybetmeden daha rahat bir şekilde gerçekleştirsin diye e-devlet sistemini halkın hizmetine sunmuştur. E-Devlet sistemi vatandaşlarımzın devlet ile igili olan işlemlerini daha hızlı halledebilmelerini ve zor durumda kaldıkları zamanda da bürokratik işlemlerinide vatandaşlara anlatıp hizmet vermektedir.[reklam] Yeni gelişen ve kendini günden güne geliştiren e-devlet sistemi vatandaşlarımzın devlet ile ilgili olan sorularının çoğuna cevap bulmasını sağlamıştır. Vatandaşlarımız bu sisteme girişlerini gerçekleştirerek sorgulama işlemlerininde çoğunu yapabilmeleri mümkün olmuştur.

 

Edevlet işlemi her gün kendini yenileyerek sürekli bir şekilde ileri giden bir sistem olmaktadır. Fakat tabi şuanda e-devlet sistemi pek tanınmamıştır.Bunun en büyük sıkıntısı ise bu sistem için gerekli reklam verilmemesi ve vatandaşlarımız e-devlet sistemine girişlerini gerçeleştirebilmesi için PTT şubelerinden gidip aldıkları e-devlet şifreleri olmuştur.

 

Eğer e-devlet sisttemine girişinizi gerçekleştirmek istitorsanız size en yakın olan bir PTT şubesine giderek 2 tl karşılığında e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Ve e-devlet şifresine sahip olmak istiyosanız tc numaranızla ptt şubesinden adınıza ait bir e-devlet şifresi alabilmeniz mümkün. Ondan sonra ise sizlere e-devlet şifreniz kapalı olan bir zarrfın içinde verilecektir. Ve sonrasında ise sisteme girişinizi gerçekleştirdiğiniz zaman sistem sizlerden şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Ancak gelelim şifre kaybetme veya unutma durumuna: B u durumda ise tekrar PTT şun-blerinden birine giderek bu sefer ise 4 tl kaşılığında yeni bir e-devlet şifresi alabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Bu sistemde en çok şikayet edilen şey ise şifre kaybetme veya sistemin şifreyi kabul etmeme durumu olmaktadır. Ama sistem bu durmuda sizler için gerçekleştirmektedir. Çükün burumda bildisayarınızda eğer virüs var ise sisteme girişinizi yapabilmeniz mümkün olmyabilir. Bu yüzden ise bilgisayarınızda virüs olmmasına ve şifrelerinizi kaybetip unutmamaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Ve yeni gelişen ve gelişmeye devam eden sistemin ve devletin bürokrasiden halkını kurtarmak amacıyla böyle büyük bir adım atması bizler için çok önemli bir rol oynamıştır. Tabi bu sistem kendini artık sürekli olarak geliştireceği açısından vatandaşlarımıza daha verim sağlayıp vatandaşlarımzın bu sistemi daha fazla bir şekilde kullanacağı ön görülüyor.

 

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. necmettin dedi ki:

    e devlet sitemiz hayırlı uğurlu olsun

  2. yahya kaya dedi ki:

    güzel

Yorum Yaz