E-SGK Evrak Takip

E-SGK Evrak Takip

MANSET, SORGULAMALAR

1336 kez incelendi.

E-Sgk hizmetleri işlemlerinizi sitemizden takip edebilirsiniz. E-sgk, sosyal güvenlik kurumunun internet üzerinden hizmet veren online işlem platformudur. E-devlet.net sitemizde sosyal güvenlik kurumu hizmet envanteri, merkez kamu hizmet standartları tablosu, taşra kamu hizmet standartları tablosu hizmetleri verilmektedir. Emekli ve çalışanlar, sgk işlemlerinizi e-sgk takip üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

SGK  kurumunun e-sgk üzerinden devlet ve sgk ile ilgili yayınlanan bir çok haberi anında online öğrenebilirsiniz. Yasa ve kanun değişikliklerinden anında haberdar olabilir ve ona göre tedbirler alabilirsiniz. Çalışan kişiler hizmet dökümünü alabilir ve emekli yaşı gelmişse dilekçe ile emekli olma talebinde bulunabilirler. Emekliler ise sgk sitesine girerek emekli maaş kesintisini, maaş zamlarını öğrenebilir ve tekrar çalışmak isterlerse hangi yasal koşullarda çalışabilecekleri konusunda fikir alabilirler.

 

E-SGK Evrak Takip işlemlerinizi yapmak için

 

a- T.C Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi sitesine giriş yapılır.

b- Giriş işlemi tamamlandıktan sonra web site ana sayfa karşınıza gelir.

c- Yukarıdan aşagıya doğru KURUMSAL, MEVZUAT, SOSYAL SİGORTALAR , GENEL SAĞLIK SİGORTASI, PRİMSİZ ÖDEMELER ve E-SGK butonları vardır.

d- E-SGK butonu tıklanır.

e- Karşınıza E-Bildirge, Evrak Takip, Hak Sahipliği, Kesenek Bilgi Sistemi, E-Eczane, E-Optik, E-Hastane, Tıbbi Malzeme, Kredi Kartı İle Prim Ödeme ve Diğer Uygulamalar butonları karşınıza gelir.

f- Evrak Takip butonu tıklanır.

g- Sağ tarafta

1- 2022 Sayılı Kanun Evrak Takibi butonları karşınıza gelecektir. İstediğiniz işlemi seçip bilgilerinizi girdikten sonra çok rahatlıkla bilgi edinebilirsiniz.

2- 4-C Emeklilik İşlemi Evrak Takibi

3- Evrak Kayıt ve Takip Sistemi

4- Sigortalı Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

 

 

E-Sgk Evrak Takibi işlemlerinizi aşagıdaki linkleri tıklayarak e-devlet.net sitemizden rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

 

Sigortalı Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

 

Evrak Kayıt ve Takip Sistemi

 

4-C Emeklilik İşlemi Evrak Takibi

 

2022 Evrak Takibi

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. mehmet teber diyor ki:

    15 02 2013 tarihinde emekli olmak üzere kurumumdan ilişigimi kestim emekli kimlik kartım ve ikramiyem tarafıma ne zaman ulaşır.

  2. irfan kunduroglu diyor ki:

    askerlik borçlandım ödeme teblikatı geldi evrak takip sisteminde görünmedigi için zirat bankası ödemeyi almıyor durumu sgk muna anlattım yardımcı olmadılar ne yapmam lazım

  3. irfan kündüroglu diyor ki:

    askerlik borçlanması yapmıştım 10 gün kızılaydaki ziraat bankasına ödemesini yaptım 104 tl hizmetime girilmemiş hizmetime eklerseniz sevinirim 2012 yılında da 285 gün borçlanip ödemesini yapmıştım o hizmetime girilmiş

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
ssk-sorgulama1
E devlet Ssk Gün Sorgulama

Ssk Gün Sorgulama işlemlerini kolaylıkla edevlet sisteminin resmi adresi olan turkiye.gov.tr adresinden yapabiliyorsunuz bilindiği üzere. E-devlet sistemini kullanarak SSK Gün...

Kapat