Emekli-Sandığı

Sayfa Konuları: Emekli-Sandığı, 4C Sorgulama, emekli sandığı hizmet , emekli sandığı hizmet dökümü, memur hizmet dökümü, emekli sandığı maaş, emekli sandığı bordro alma, e-bordro alma, 4c hizmet dökümü, emekli sandığı emeklilik hesaplama, emeklilik yaşı hesaplama

 

 

Merkezi Ankara’da bulunan Emekli Sandığı, Maliye Bakanlığına bağlıdır ve tüzel kişiliğe sahip olan bir kurumdur. Emekli Sandığı’na memurlar üyedir. Bu sandığa üye olanlara zamanı geldiğinde aylık ödeme yapılmaya başlanır. Memurun ölümü durumunda ise emekli maaşı memuru dul ve yetimine yapılmaya devam etmektedir. Emekli Sandığı, emeklilik işlemlerinin yanı sıra sağlık hizmeti de vermektedir. Memurlar belirli ölçülerde bu sandığın sunduğu sağlık hizmetinden yaralanır. Emekli Sandığı ile memurlara ödenecek olan tüm ücret, devlet bankaları ile yapılmaktadır.

1954 yılında kurulmuş olan Emekli Sandığı, 16 Mayıs 2006 tarihinde çıkan 5502 sayılı kanun ile kapanışı gerçekleşmiş ve SSK, Bağ-Kur ile birlikte T.C. Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) devri gerçekleşmiştir.

 

sayfa-konuları

 

  • Emekli Sandığı

 

ilgili-video