Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

EMEKLI SANDIGI, MANSET, SORGULAMALAR

3553 kez incelendi.

Devlet memuru olarak çalışanlar emekli sandığı maaş sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilmekte ve emekli sandığı maaş sorgulaması yapanlar bu sorgulamayı yazıcıdan cıktısını aldıkları anda hiç bir yere onaylatmadan resmi evrak olarak kullanabilmektedir. Normalde maaş bordrosunu çalışılan kurum imzalamadığı sürece resmi evrak niteliği taşımamasına ragmen maliye bakanlığı emekli sandığı maaş sorgulama işlemini internetten e-bordro olarak yapanlara bu ayrıcalığı tanımış bulunmaktadır.

Emekli Sandığı Maaş Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Emekli sandığı maaş sorgulamasını maliye bakanlığına bağlı e-bordro sistemin yapabilmek için memurların tc kimlik numarasını, kurum sicillerini ve emekli sicil numaralarını bilmeleri gerektedir. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra almak istedikleri aya ait bilgileri onayladıktan sonra gönder butonuna bastıkları anda emekli sandığı maaş sorgulamasını yapmış olurlar.

emekli sandığı maaş sorgulama

 

emekli sandığı maaş sorgulama

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. hasan hüseyin işleyen diyor ki:

  iki bin on üc yılı şubat ayında emelilik müracatım sonuclanmadı

 2. KANİ TOPAL diyor ki:

  Emekli olalı 45 gün oldu hala ikramiyem den ve maaşım adan bir haber yok zor durumdayım..Öğretmenim AKÇAABAT / TRABZON İHTİYACIM olmasa
  emekli okur muydum.

 3. bünyamin aşık diyor ki:

  10 06 2012 tarihinde aşık emlak ismi ile bursa orhangazide emlak ofisi açtım vergi kaydım 1 .1.2009 olrak yanlış girildiği iiçinmaaşımdan geriye dönük olarakta sgdp kesildi fark ettim itiraz ettim bursa sgk dilekçeme henüz cevap vermedi maaşım tam alamıyorum kesintilerim hala devam ediyor kısacası ortada büyük bir yanlışlık var ben ofisimi 10 tem. 2012 de açtım bu kayıtlarda belli olduğu halde düzeltme yapılmadı gereğinin yapılmasını arz ederim.

 4. ayhan öztürk diyor ki:

  emekli sandığı maaş sorgulaması nasıl yapılabilir

 5. ŞEREF COŞKUNSU diyor ki:

  ben 1998 yılında 3/2 dereceden emekli oldum 5 çocuğum var eşim çalışmıyor 1994 doğumlu oğlum pamukkale üniversitesinde 2006 doğumlu kızım denizli merkez 1200 evler mahallesinde ali baysal ilköğretim okulu 2. sınıfta okuyor maaşımın az olduğu kanaatindeyim.bilgi verirseniz memnun olurum.tşklr.

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
E-Devlet Emekli Maaş Sorgulaması
E-Devlet Emekli Maaş Sorgulaması

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemlerden biri olan e-devlet emekli maaş sorgulama işlemidir. Bu konumuzda emeklilerimizin ne kadar emekli maaşı aldıkları,...

Kapat