Emekli sandığı sicil no sorgulama

Emekli sandığı sicil no sorgulama

EMEKLI SANDIGI, SORGULAMALAR

4401 kez incelendi.

Emekli sandığı sicil no sorgulama işlemi zahmetsizce internet ortamında yapılabilmektedir. Emekli sandığı sicil no sorgulama uygulamasının internete taşınmasıyla beraber büyük bir kolaylık da oluştu. Artık insanlar istedikleri sorgulamayı anında yapabiliyor. Emekli sandığı sicil no sorgulama internet ortamında iki yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden biri e-devlet sistemi iken diğeri Sosyal Güvenlik Kurumunun hizmete açmış olduğu Hizmet Sorgulama Ekranı uygulamasıdır.

 

Emekli sandığı sicil no sorgulama e-devlet ile yapılmak isteniyorsa öncelikle bir e-devlet şifresinin olması gerekiyor. E-devlet şifresi ile kişi internet ortamında teyit edilmiş olunup gerekli belgeler anında işleme açılmış olunuyor. Bu hizmeti sorgulatmak için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapın. Ardından https://www.turkiye.gov.tr/4c-tescil-kaydi linkine tıklayarak uygulamanın sayfasına girin. Ekrana gelecek olan ekrandan istediğiniz işlemi kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

 

Emekli sandığı sicil no sorgulamanın bir diğer yöntemi ise Sosyal Güvenlik Kurulu E-SGM uygulamasıdır. Bu yöntem sayesinde de kolaylıkla emeklilik bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu uygulamaya aşağıdaki linkimizi tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sayfayı açtığınızda E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda T.C Kimlik no, cilt numarası, doğum yılı, uyruk, nüfus ile gibi kimlik bilgileri sorulmaktadır. Bu alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra güvenli kodunu en alttaki kutucuğa girin. Eğer güvenlik kodunun gösterildiği resim ekranda gözükmüyorsa sayfayı yenilediğinizde sorun büyük ihtimalle düzelecektir. Tüm alanları doğru girdikten sonra “Sorgula” deyip emeklilik bilgilerinize anında ve zahmetsizce ulaşmış olacaksınız.

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. nneden göremiyorum diyor ki:

  2002 2012 arasında tsk da uzman çavuş olarak çalıştım. 31 12 2011 yılında istifa ettim. emekli sandığına tabi idim. geçmiş emekli sandığı çalışmışlığımı ve bilgilerimi göremiyorum neden.

 2. arif özgüven diyor ki:

  1969/1983 arası memuriyet hizmetlerimi göremiyorum neden kaynaklanıtor? sic: 51184002

 3. avni diyor ki:

  Emekli sandığı sicil no ile yapılacak işlemler neler acaba

 4. Sami diyor ki:

  Emekli sandığı sicil no mu öğrenmek istiyorum

 5. tarık diyor ki:

  Emekli sandığı sicil no ile emekli maaşı gözükürmü

 6. Erol Yilmaz diyor ki:

  3703 sicil numarali olarak 657 sayili Devlet memuru olarak 0cak 1985 den temmuz 1983 yillari arasi calistim.askerlik borclanmami ve memuriyetten önceki sigortali olarak calistigim süreleri de emekli sandigimla birlestirdim.dogum tarihim.01.11.1960 benim ögrenmek istedigim kalan borclanmam gereken sürenin heaplanarak tarafima bildirilmesini,bilgilerinize arz ederim.

 7. mehmet şener diyor ki:

  6-8-1986 yılnda ptt de dağıtıcı olarak göreve başladım 20 ay askerlik borçlanmamı ödedim 6-8-2013 tarihinde ilşkiyi kesip emekli oldum nekedar ikramiye alırım. Bir sonuç çıkmadı daha emekli sandığından selamlar

 8. mehmet şener diyor ki:

  Emekli sandığı sicil no sorgulama

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
takbis-tapu-randevu-sistemi
Takbis Tapu Randevu

Devlet kurumlarında yığılmaların önüne geçmek adına yeni ve etkili çalışmalara imza atılırken, insanlar aldıkları randevu sayesinde beklemeden iş yaptırmanın rahatlığını...

Kapat