İnternet’ten Sabıka Kaydı Alma

İnternet’ten Sabıka Kaydı Alma

E DEVLET, MANSET, SORGULAMALAR, VIDEO HABER

1837 kez incelendi.

Vatandasların “sabıka kaydı” olarak da bildiği,resmi işlemlerde ise Adli Sicil Kaydıolarak adlandırılanGBTartık dilekçe ile adliye saraylarından değil e devlet sistemi kullanılarak online alınabilecek.

Adalet Bakanlığı’nın, Adli Sicil Yönetmeliği’nde yaptığı bir takım düzenlemeler sayesinde sabıka kaydı alma işlemide edevlet sistemi’ne entegre edildi. Yeni düzenleme ile merkezi adli sicil bilgileri Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nce, mahalli adli siciller de cumhuriyet başsavcılıkları, kaymakamlıklar ve yurt dışında elçilik ve konsolosluklarca verilecek.

NASIL OLACAK ? NEREDEN ÖĞRENİLECEK ?

Pek çok vatandaş Sabıka kaydı nasıl alınır ? ” , ” Sabıka kaydı nereden öğrenilir ? ” , “Online sabıka kaydı sorgulama” sorularının cevabını merak ediyor. İşte yanıtlar :

Gerçek kişilerin kendileri ile ilgili adli sicil ve arşiv kaydını güvenli elektronik imza ve güvenli kimlik doğrulama yöntemleri öğrenmesi mümkün.

Sabıka kaydı sorgulaması yapmak için TC kimlik numarası ve e-devlet sistemi giriş şifresine ihtiyaç olacak.

E Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama Linki

 

 

sabika-kaydi-e-devlet-ten-alinabilecek

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Emekli-maasim-ne-kadar
Emekli Maaşım Ne Kadar Bağlanır?

Ne kadar emekli maaşı alırım ? Emekli adayıysanız veya emekli olduysanız ve emekli maaşınızın ne kadar olduğunu merak ediyorsanız SGK´nın...

Kapat