Mahkeme Sorgulama

Sayfa Konuları: Mahkeme Sorgulama, Dava sorgulama, mahkeme günü sorgulama, dava günü sorgulama, mahkeme günü öğrenme, dava günü öğrenme, dava sonuç sorgulama, mahkeme sonuç sorgulama, dava temyiz sorgulama, anayasa mahkemesi dava sorgulama, emsal dava sorgulama, yargıtay dosya sorgulama, danıştay dava sorgulama, anayasa mahkemesi

 

Yakın zamanda halkın hizmetine sunulan e-devlet sistemi, devlet hizmetleri hakkında sorgulatma yapılabilen bir sistemdir. Bu sistem üzerinde bugüne dek en çok sorgulatılan işlemin mahkeme dava sorgulama uygulaması olduğu görülmektedir. Bu durum ülkemizde en çok e-sorgulama yapılan hizmetin mahkeme sorgulama olduğunu göstermektedir. Görüldüğü gibi mahkeme dava dosyaları hakkında bilgi edinmek için artık devlet kapılarında dolanma devri de son bulmuş oluyor. Kişi istediği zaman mahkeme sorgulama uygulamasına girerek kendi hakkında ya da bilgisini verdiği herhangi bir dava hakkında internet üzerinden tüm bilgileri kolayca öğrenebiliyor. E-Devlet sisteminin halka sunduğu bu hizmetten yararlanabilmek için öncelikle bir e-devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. PTT şubesinden edineceğiniz bir şifre ile bu uygulamaya girip anında mahkeme sorgulaması yapabilirsiniz.

 

Mahkeme dava sorgulatmak için e-devlet uygulamasının yanı sıra bir çok özel kuruluşa ait telefon destekleri de bulunmaktadır. Bu sayede telefon ile de mahkeme sorgulatma yapılabilmektedir.

sayfa-konuları

 

ilgili-video