Merkezi hastane randevu sistemi

Merkezi hastane randevu sistemi

MANSET, SORGULAMALAR

643 kez incelendi.

Gelişen teknolojiyle beraber bilgisayar ve internetin hayatımızdaki etkinliği gün geçtikçe arttı. Günümüzde artık birçok işlem ve sorgulamalar internet üzerinden zahmetsizce yapılabiliniyor. İnternet üzerinden yapılan bu işlemler kolay olmakla birlikte birkaç tıkla birkaç dakika içinde tamamlanabiliyor. Gelişen teknolojinin getirmiş olduğu bu sistem kişilere ve kurumlara büyük yenilikler getirdi.

E-devlet gibi devlet hizmetlerinin kolaylıkla sorgulandığı sistemin beğenilmesi ve yaygınca kullanılması başka projelere de örnek oldu. Artık sağlık hizmetlerinin bazıları da internet üzerinden sorgulama sistemini kullanıyor. Sağlık Bakanlığının halka daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yeni projeler oluşturmaya başlandığı biliniyordu. Sağlıkta Dönüşüm adı verilen bu projenin büyük bir kısmı hayata geçirilmiş durumda. Projenin en dikkat çeken ve en yararlı olarak görülen uygulaması ise merkezi hastane randevu sistemi oldu. MHRS kısa adı verilen bu sistem sağlık bakanlığına bağlı hastaneler için hizmet veriyor.

Merkezi hastane randevu sistemi şuanda ağız ve diş sağlığı merkezleriyle birlikte 2 ve 3. sınıf hastaneler için kullanılıyor. Merkezi hastane randevu sisteminin temel amaçları arasın ise şunlar bulunuyor; İşgücünü azaltıp kişilere daha iyi hizmet vermek, hastanelerdeki yoğunluğu ve kuyrukları önlemek, sağlık hizmeti kalitesini artırmak, makine kullanımını azaltıp tasarruf etmek, bu sistemle beraber elde edilen verilerin sağlık politikalarına iletilip geliştirilmeye yardımcı olmak.

MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Merkezi hastane randevu sistemi 2 yöntemle hizmet vermektedir. Bunlardan ilki internet aracılığıyla randevu yöntemidir. MRHS’nin internet sitesi olan http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ bu adrese girilip öncelikle yeni bir üyelik açmak gerekiyor. Açılan sayfada “Yeni Üye” butonuna tıklayıp çıkan sayfada gerekli alanları doldurup sisteme hemen üye olabilirsiniz. Üyelik işleminin ardından yine aynı sayfadan sisteme girip istediğiniz hastaneden seçtiğiniz bölümle ilgili randevu alabilirsiniz.

Merkezi hastane randevu sistemi için bir diğer yöntem ise telefonla randevu almaktır. 2011 yılında tüm Türkiye’ye hizmet vermeye başlayan MRHS’ye ALO 182 hattı ile ulaşabilirsiniz. 182’yi arayıp yetkili personele durumunuzu anlatmanız durumunda kısa süre içerisinde personel tarafından bilgilendirilecek ve eğer uygunsa randevu işleminizi yapacaktır. Merkezi hastane randevu sistemi ALO 182 telefon görüşmelerinden herhangi bir ek gelir elde etmez. Kendi operatörünüzün belirlemiş olduğu tarifeden konuşmayı gerçekleştirirsiniz. İnternetten randevu alma sistemi ise tamamen ücretsizdir.
mhrs-giris

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama-Sorgulama
Motorlu Taşıt Vergisi Sorgulama

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama-Sorgulama Karayolları Trafik Kanunu'na göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan tüm araçlar MTV(Motorlu...

Kapat