SGK İşyeri Bildirgesi

SGK İşyeri Bildirgesi

BAGKUR, SSK

2170 kez incelendi.

SGK İşyeri Bildirgesi, herhangi bir kişiyi sigortalı olarak işe alırken doldurulması gereken ilk evraklardan bir tanesidir. Burada dikkat etmemiz gereken bir husus bu bildirgenin iş yerinde ilk defa sigortalı bir işçi çalıştırması durumunda bulundukları bölgedeki kendilerine en yakın Sosyal Sigorta Müdürlüklerine vermeleri gereken bir belgedir.

Son yapılan düzenlemelere göre SGK işyeri bildirgesinin Sigorta Müdürlüklerine gönderilmesi elektronik ortamda sağlanmaya amaçlanmış ve bunun için de Ankara pilot bölge olarak seçilmişti. Burada yapılan çalışmaların olumlu sonuç vermesinin neticesinde Ağustos 2014’ten itibaren SGK işyeri Bildirgesi e-posta yoluyla Sigorta Müdürlüklerine gönderilmeye başlanmıştır. Bu uygulama sayesine işverenler resmi bir iş için bir devlet dairesine daha gitmekten kurtulmuş ve zamandan tasarruf sağlamışlardır.

SSK İŞYERİ Bildirgesi işyerlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu gün içerisinde Tescil edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle işyerinde meydana GELEN değişiklikler ile kuruluş gibi durumlar öncelikle kuruma met formu aracılığı ile bildirilmelidir. İŞYERİ Bildirgesi ile Birlikte İŞYERİ sahibinin nufus cüzdan fotokopisi, imza sirküleri ticaret sicil Gazetesi ile İŞYERİ AÇMA ruhsatının da yine kuruma verilmesi gerekmektedir.

SGK İşyeri Bildirgesi için TIKLAYINIZ..

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Edevlet-ile-mahkeme-sorgulama
TC ile mahkeme sorgulama işlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, devlet kurumlarından TC kimlik bilgileri ile halka açık olan bilgi işlem sistemlerinden kendilerine gerekli olan...

Kapat