SSK

Sayfa Konuları:Ssk, skk sorgulama, ssk 4a, ssk işe giriş,ssk e bildirge,ssk e borcu yoktur,ssk evrak takip,ssk dosya sorgulama, ssk emekli,ssk hizmet dökümü,ssk süt parası,ssk doğum borçlanması,ssk borcu kredi kartı ile ödeme,ssk dökümü,ssk emeklilik hesaplama,ssk askerlik borçlanması,

 

1946 yılında kurulan Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında hizmet veren bir güvenlik kuruluşudur. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun temel amacı adil, kurallara uygun ve eskiye bağlı kalmadan çağdaş bir güvenlik sistemi işletmektir.

 

2006 yılında çıkarılan 5502 sayılı kanun ile devir işlemleri gerçekleşerek SSK’nın Sosyal Güvenlik Kurumu’na  bağlanması sağlanmıştır. SSK, bu devir işleminden önce ülke nüfusunun neredeyse yarısına sağlık ve sigorta hizmeti sunarak ülkenin en büyük sosyal güvenlik kuruluşu olmuştur. Sosyal Sigortalar Kurumunun görevleri arasında Avrupa ve diğer kıtalardaki kuruluşlar ile irtibat sağlayarak işbirliğinde bulunmak, halkın sorumluluk ve hakları hakkında bilgilendirme yapıp üye konumundaki vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak bulunuyor.

 

 

sayfa-konuları

 

 

ilgili-video