T.C Kimlik No ile Emeklilik Hesaplama

T.C Kimlik No ile Emeklilik Hesaplama

E DEVLET, SORGULAMALAR, SSK

1279 kez incelendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, son 15 yıl içinde emeklilik konusunda radikal kararlar alarak, hem emeklilik yaşını uzatmış hem de emeklilik için gerekli olan prim gün sayısı konusunda o zamana kadar mevcut olan kanunlarda düzeltmeye gitmiştir. Aslında bu son yapılan değişiklikler Sosyal Güvenlik Kurumunun ayakta kalabilmesi ve insanlara hizmet verebilmesi için gerekli olan değişiklikler olmuştur. Bu kanun değişikliği ile birlikte gelişmeleri en yakından takip eden zümre ise emeklilikte yaşa takılanlar denen geçiş sürecindeki grup olmuştur. Kurumun bilgi sisteminde TC no ile emeklilik hesaplama tablosu ise bu grup içinde yer alan çalışan insanlara detaylı ve güncel bilgi aktarımı konusunda önemli bir görev üstlenmiştir.

 

Şifresiz hizmet dökümüne ulaşmak içinde T.C kimlik no ile emeklilik hesaplaması yapılarak sicil numarası ile ulaşılmaktadır. Şimdi ise şifresiz hizmet dökümü ve ya e-devlet şifresi kullanılarak hizmet dökümü alınmaktadır. Çok kısa bir süre önce uygulanmaya başlanan şifresiz hizmet dökümü büyük bir yoğunlukla kullanılmaktadır. Çünkü sadece T.C kimlik numarası kullanılarak yapılan işlemler pratik ve hızlı olmaktadır. Bu da insanların kolayına gelmektedir.

 

Aslında bir çok nedenden dolayı T.C kimlik no ile emeklilik hesaplaması işi yapılmaktadır. Hem kolay hem hızlı olmaktadır. Ayrıca kişi aldığı paraya göre tutarlı davranmak zorunda kalmaktadır. Yoksa yaşam şartlarını zorlamaktadır. Her istediğini yapmak, satın almak yerine gerekli olan şeyleri yaparak para biriktirilmesi daha mantıklı olmaktadır.

 

T.C Kimlik No ile Emeklilik Hesaplama İçin TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
bağkur-borç-sorgulama
Bağ-kur Borç Sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Bağkur Borç Sorgulama işlemi, yalnızca e-Devlet sistemi kullanılarak yapılabilmektedir. E-devlet şifreniz ile alt kısımdaki...

Kapat