Turkiye.gov.tr

Turkiye.gov.tr

E DEVLET

11527 kez incelendi.

İletişim ve ortak kullanım alanlarının temsili olarak çağın en çok kullanılan gelişimi olarak interneti göstermek yerinde bir tespit olacaktır. Çok fazla insanın bu bilgi platformuna girmesi, hem de farklı araçlarla giriyor olması, bilgi paylaşımının geldiği nokta konusunda belirleyici bir unsur olmuştur. Çalışma ve soysak güvenlik alanında güncellenmiş bilgilere ışık tutan Turkiye gov tr adresi, çalışanlar ve emeklikler hakkında bilgi sunumu ve paylaşım konularında ekranını tüm yurttaşlara açarken, kişisel bilgiler ile doldurulan sayfa açılımları ile halka bilgi konusunda her zaman kolaylık sağlarken işlem yapma yolunun açık kalmasına yardımcı olmuştur. Bu ekran aracılığı ile bilgi paylaşımı, çalışanlar ve emekliler için çok kolay bir işlem olmuştur.

E devlet sistemini kullanmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik numarası bulunan kimlikleri ile kendilerine en yakın ptt şubelerinden e devlet şifrelerini almaları gerekmektedir. E devlet şifresi ile birlikte turkiye.gov.tr adresinden e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. E devlet sisteminde dava dosyalarınıza bakabilir,yurtdışından getirdiğiniz telefonu kayıt ettirebilir,araç sorgulayabilir,cumhurbaşkanına mesaj yazabilirsiniz.Hatta e devlet kapısını kullanarak sigortalı olarak geçirdiği sürelerin takibini gene bu sistem üzerinden yapabilmekle kalmayıp daha burada yazamadığım onlarca işlemi gerçekleştirebilmektedir. E devlet sistemi vatandaşın resmi kurumlarda yapmak istediği işlemleri tek tık ile hızlı ve kolay bir sekilde yapmasına imkan sağlamıştır.

turkiye.gov_.tr_

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. maaşımı bankadan almak istiyorum diyor ki:

    halk bankası konya altı şubesi 1270 antalya

  2. RIDVAN SOPACI diyor ki:

    1ekim2013 emekli maaşımı iş Bankası 4363 BİRLİK MAHALLSİ
    Şubesinden almak istiyorum

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
e-devlet-ssk-hizmet-dokumu
Hizmet Dökümü Sorgulama

Ssk hizmet dökümü sorgulamasını tc kimlik bilgileri ile sorgulamak isteyen vatandaşlar nasıl hizmet dökümü sorgulaması yapmayı bilmedikleri için binbir türlü...

Kapat