Adıma Kayıtlı Kaç Hat Var Sorgulama

Adıma Kayıtlı Kaç Hat Var Sorgulama

SORGULAMALAR

2028 kez incelendi.

Atık kimse vatandaşlarımızdan izinsiz adlarını hat açamayacaktır. Bilgi Teknoloji Kurumu vatandaşlarımızın sürekli şikayet etmesi üzerine bu olaya el attı. Şimdi artık çok kolay bir şekilde bu uygulamadan yararlanarak kimlik bilgilerinizle sizşlerin adına açılan bir hat varsa bunu kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Sizler için  BTK’nın resmi  internet sitesinden verdiğimiz hizmet karşılığında vatandaşlarımız kimlik bilgileri ve telefon numaralarıyla sistememe giriş yapabilmeleri mümkün olacakıtır.

Vatandaşlarımızın adına açılan hatlar tabiki çok üzücü ve rahatsız edici bir durumdur. Anca Bilgi Teknoloji Kurumu daha önce de bunun için bazı kararlar alınmıştı. Ve en son karar ise Eylül ayında alınmıştır. Karar ise şunlardır: kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmadan başkalarının adına açılmış cep telefonu hatlarını kullananlara, bu hatları üzerlerine almaları için 1 yıllık süre verilmiştir.

adima-kayitli-kac-hat-var-sorgulama
Bazı kişiler ise başkaları üzerine hat kullanıyorken 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak hiç bir şekilde ücret ödemeden hatları üzerlerine alabilmeleri mümkün olacaktır.

BTK Hat Sorgulama İşlemleri için Tıklayınız

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Igor dedi ki:

    Adima kayitli hat,yok

Yorum Yaz