Bağ-Kur

 

Neredeyse bir çok vatandaşımız tarafından kullanılan bağkur sistemi Emekli Sandığı ya da Sosyal Sigortalar Kurumuna prim ödemiyorlarsa eğer sağlık sisteminden yararlanabilmek için bağ-kur sisteminden yararlanırlar. Ancak vatandaşlarımız herhangi bir işte çalışmıyor ve kendi işlerinde çalışıyor ise bağ-kur sistemine bağlı olum hem sağlık hizmetinden yararlanabilir hemde emekli olabilmeleri mümkünleşir.

Eğer bir vatandaşımız bağ-kur sisteminden yararlanıyorsa bu vatandaşımız sağlık hizmetlerinden yararlanmanın yanı sıra ilaç ödemesi yapacağı sırada alacağı ilacın sadece %20’sini ödemeleri gerekli olacaktır. Ve bu sistem olanağında vatandaşlarımız ilaçlarınıda sağlık hizmetlerinide fazla harcama yapmadan gerçekleştirmiş olacaktır. Aynı zamanda bağ-kur ödemenezi gerçekleştirmenin yanı sıra SSK ve Emekli Sandığı ödemesinide gerçekleştirip emekli olabilmeniz mümkün olacaktır

Çoktan berri var olan  Bağ-Kur sitemi, 2006 yılında 5502 sayılı kanun sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumuna sevki devredilmiş bulunmaktadır.

 

sayfa-konuları

 

 

 

ilgili-video