Bağ-Kur Hizmet Dökümü

Bağ-Kur Hizmet Dökümü

BAGKUR, MANSET

3562 kez incelendi.

İnternetin gelişmesiyle beraber artık internet üzerinden herşeyi yapabildiğimiz gibi Bağkur hizmet dökümünüde yapabiliyoruz. Bağkur sisteminin en önemli özellikleri ise kendi işinde çalışan kişilerin veya çalışmayan kişilerin sosyal güvenlik hizmetlerinin en iyi şekilde yararlanmasıdır. Sistemde çoktan var olan bağkur sistemi bir çok vatandaşın ilgi odağı olmuş ve herkes taradından beğeniyle karşılanmıştır. Ve bu sistemde borçlarını ödemeyen vatandaşlarımıza ise bir çok kez devlet tarafından af getirilmiştir. Ve bu sistem vatandaşlarımızn çok avantajına gelmiştir. 

Sistem üzerinden artık daha çok kullanılmaya başlayan sosyal güvenlik kurumları işlemlerinizi kendini günden güne yenileyen sürekli gelişen e-devlet sistemi sayesinde gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. E-Devlet sistemi üzerine giriş yapmak istiyorsanız sadece yapmanız gerek size en yakın olan PTT şubelerinden birine giderek 2 tl karşılığında TC numaranızla e-devlet şifresi sahibi olabilir ve www.turkiye.gov.tr adresine girişinizi gerçekleştirip işlemlerinizi tamamlatabilmeniz mümkün olacaktır.

Şimdi ise eğer e-devlet sistemine girişinizi gerçekleştirdiyseniz bağkur hizmet dökümü almak için karşınıza çıkacak olan alanlardan 4b işlemini tıklamanız gerekmekte olacaktır. Bu işlem altından bağkur ile ilgili olacak çoğu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Bağ-Kur hizmet dökümü alabilmeniz için öncelikle sizlere söylediğimiz gibi 4-B Borç sorgulama işlemini tıklayıp giriş yapmanız lazımdır. Bağ-Kur ‘un eskiden beri yönettiği bu çalışma prim borclarını ödemeye çalışan vatandaşlarımız için çok faydalı olmaktadır. Ba-kur dizmet dökümü aldığınız taktirde burdaki detayları daha arahat bir şekilde inceleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Şimdi ise sizlere dediğimiz gibi şeçtiginiz 4-B Borç Durumu ekranından bağkur borç primi ödeyen bu primi ödemeye başladıklarında aynı şekilde şunlarıda görebilmektedirler: başladıkları tarihi, hangi tarihler arasında primlerini ödediklerini, yatırdıkları prim tutarlarını ve genel toplamını, aylık ve yıllık olarak görebilmeleri mümkün olacaktır. Sistemde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan bu sistem vatandaşları bir çok olanağıda beraberinde getirip herkesi rahata kavuşturacaktır.

Ve sadece bu işlemlerinizi değil, diğer işlemleriniz içinde bulundruran e-devlet sistemi sayesinde artık kurumların önüne gidip sıra bekleyip zaman kaybı yaşama gibi bir durumunuz söz konusu bile değil. Bu sistemden hem işlemlerinizi daha hızlı ve  daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sadece e-devlet sistemini kullanabilmeniz için şifrenizin olması gerekmektedir. Fakat sadece bağ-kur sorgulama işleminizi gerçekleştirecekseniz SGK’ nın resmi sitesine girişinizi gerçekleştirebilir ve TC numaranızla girişinizi yapabilirsiniz.

 

Etiketler: ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. sevcan kamberoğlu dedi ki:

  borç dokumu

 2. hüseyin dedi ki:

  nezaman emekli olurum

 3. ne zaman emekli olabilirim dedi ki:

  ne zaman emekli olabilirim acaba

 4. tamer perker dedi ki:

  emekli ne zaman olabilirim açaba bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum Yaz