Burs Alabilecek Öğrenciler

Burs Alabilecek Öğrenciler

EGITIM

1911 kez incelendi.

Devlet tarafından öğrenciler karşı verdiği burslar bir çok öğrenciyi maddi açıdan biraz da olsa rahatlatmıştır. Ama tabi burs alabilmek için bazı durumlarda vardır. Mesela devlet intibak ve hazırlık kurslarında okuyan öğrencilere burs vermemektedir. İlk burs verilcek öğrenciler arasında bunlar yer alıyor:şehit ve gazi çocuğu,anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb. öğrenciler burs alma konusunda önceliklidir.

Şimdi ise burs’tan yararlanabilecek öğrencileri söyleyeceğiz. Burs’tan yararlanabilecek öğrenciler şunlardır:Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, Açık Öğretim öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler.Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri, Vakıf Üniversitesi öğrencileri, LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100’e giren öğrenciler,(öncelikli olarak), Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler, Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler, İkinci öğretim de okuyan öğrenciler
bu öğrencilerin bir çoğu devlet tarafından verilen burs’tan yararlanabilmektedir.

Ama burs aldıysanız eğer siz öğrencilere öğrenim kredisi verilmez. Aynı taktirde eğer öğrenim kredisi alıyorsanız burs verilmemektedir. Hiç bir şekikde öğrenci iki seçeneğin ikisindede yararlanamaz.

 

Etiketler: ,

Yorum Yaz