E Devlet 4A Hizmet Dökümü

E Devlet 4A Hizmet Dökümü

E DEVLET, SSK

4333 kez incelendi.

Artık sürekli olaran internetin kendini geliştirmesiyle beraber e-devlet sistemine kendini ilerletmeye başlamıştır. Yapabileceğiniz işlemlerdem olan e devlet 4A hizmet dökümü sorgulama işlemi olmaktadır. Ama sadece bu işleminizi gerçekleştirmek için gerekli olan tek şey PTT şubelerinden 2tl karşılığında aldığınız e-devlet şifrenizdir. Eğer bu şifre sizde bulunmuyorsa sıkıntı yapmanıza gerek kalmayacak. E-devlet şifresini alamk için size en yakın olan PTT şubesine giderek TC numaranızla alabilmeniz mümkün olacaktır. Şimdi ise eğer sisteme ilk olarak girişinizi gerçekleştiriyo iseniz size geçici olarak verilen şifreyi değiştirmeniz istenecektir. Ve bu şifreyi kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ama bu şifreyi bildiğiniz bir şey yapın ki kaybettiğinizde direk aklınıza gelsin.

E Devlet 4A Hizmet Dökümü Nasıl Yapılır ?

 

E Devlet 4A Hizmet Dökümü sorgulaması işleminizi gerçekleştire bilmeniz için sadece yapamnız gereken sizler için yukarıda yazdığımız yazıyı okumak olacaktır. E Devlet sistemine girişinizi gerçekleştirdikten sonra SGK (Sosyal Güvenlil Kurumu) bölümüne giriş yapıp 4a hizmet dökümü işlem butonunu tıklayıp girişinizi gerçekleştiriniz. Eğer bir çalışan SSK kurumuna bağlı ise 4a hizmetinden yararlanır. İş yerinde çalışan vatandaşlarımız kendi patronlarının sigortalarını yatırdıklarını veya yatırmadıklarını görebilmeleri mümkündür. Ve bu işlemin yanı sıra emekliliğinizede ne kadar kaldığınızıda sorgulayabilirsiniz.

 

Çalışan vatandaşlarımıza tavsiyelerimizden bir taneside her ay bu işleme girip sorgulama işlemlerini yapmasıdır.

E Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

 

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. hasan memiş dedi ki:

    14 senedir çalışmaktayım bu ilk 5 yılımı ssk lı olarak çalıştım sonra 2 yıl kendi işimi yaptım bağkur ödedim ve artık devlet memuru oldum 38yasındayım ne zaman emekli olabilirim ve maaş alacak mıyım yoksa yaş mı bekleyecegim ilk işe giriş tarihim 1996 yardımcı olursanız sevinirim

  2. zübeyir karcı dedi ki:

    01.02.1987 ssk giriş oldu ama burada boşlularım var ve şanda nisan ayı hariç 4926 gün oldu ve ne zaman emekli olabilirim.

  3. yılmaz yagcı dedi ki:

    sgk dökümü

Yorum Yaz