E Devlet Mobil Imza

E Devlet Mobil Imza

E DEVLET

2413 kez incelendi.

           Mobil İmza Nedir?

Sizlerinden anladığı üzere mobi imza sistemi telefonunuzdan gerçekleştirebileceğiniz bir imza türü olmaktadır. Bu zamanda artık neredeyse herkesin kedisine ait bir cep telefonu olduğu söylenebilir. Fakat mobil imza işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız eğer GSM operatörünüze başvurunuzu gerçekleştirerek bu işlemi kullanabileceğiniz bir sim kart talebinde bulunmanız gerekmektedir. Son olarak ise internete girişinizi gerçekleştirdiğiniz zamanlarda sizlere verilen o sim kartlar sayesinde size özel olarak bir şifre üreterek işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Bu yeni yeni sisteme karışan mobil imza sistemi GSM operotörleri tarafından birlere sunulan hizmetlerden biri olmaktadır. Bu yeni gelişen sistem üç bölümden oluşmaktadır. bun bölümler ise şunlardır: Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon olarak üçe eyrılmaktadır. Yeni sisteme oturan bu işlemi gerçekleştirebilmek için Turkcell veya Avea’ya başvurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

E-devlet Kapısında girişinizi gerçekleştirmeniz için  e-Devlet sistemi tarafından sizlerden hiç bir şekilde ücret talep etmemektedir. Fakat GSM operatörleri sizlerden bir ücret talep edebilirler. Bu mobil imza işlemleri için peratörünüzden detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmeniz mümkün olacaktır.

mobilimza-edevlet

Etiketler: , ,

Yorum Yaz