E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

E DEVLET

4661 kez incelendi.

 

E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

E-devlet sitemine en çok giriş yapılan sitem e-devlet ile giriş yapılan sistem olmaktadır. E-devlet şifresi veya T.C. Kimlik numaraniz ile turkiye.gov.tr’ye giriş yapabilirsiniz. Sadece bu ugulamayı değil bir çok devlet işlemleri için sorgulamalarınızı e-devlet şifresi sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu şifreyi alabilmeniz ise çok basit. Sadece yapmanız gereken size en yakın PTT şubelerinden birine gidip 2tl karşılığında e-devlet şifrenizi oluşturabiliyorsunuz. Ama eğer bu şifreyi değiştimek istiyorsanız veya unuttuysanız aşağıdaki yazımızı okuyunuz.

 

Bütün devlet sorgulama işlemlerinde sizlere lazım olan bu e-devlet şifrenizi aldıysanız ve değiştirmek istiyorsanız bu olayı hiç zorlanmadan yapabilmeniz çok kolay bir şekilde olacaktır. Bu işlemi yapmak için ilk yapmanız gereken şey turkiye.gov.tr’ye şifrenizi de yazarak giriş yapınız. Şimdi giriş yaptıysanız eğer sitenin üzerindeki yazıları görüyorsunuzdur. Bu linki Benim sayfam olanı tıklayıp giriş yapınız. Şimdi ise karşınıza çıkan ekranda “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” yazan yere tıklayıp giriş yapınız. Bundan sonra ise karşınıza çıkan ekranda “Ayarlarım ve Şifre İşlemlerim” kısmana tıklayıp giriş yapınız. Ve en son ise şifre değiştiri tıklayarak şifrenizi hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilmeniz mümkün olacaktır. Bu kısımda ise eski sifrenizi 2 yeni şirenizi 2 kere giriş yapıp kaydet tıkladığınız taktirde yeni şifreniz hayırlı olsun.

 

 E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Şimdi eğer e-devlet şifrenizi unuttuysanız veya aynı şekilde kaybettiyseniz e devlet şifre değiştirmek internet üzerinden yapabilmenize olanak olmamaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek olay bunu PTT şubelerinden herhangi birine bildimeniz gerekir. PTT şubesi şimdi yine sizlere bir şifre daha verecektir. Ama bu şifrenin fiyatı 4tl olacaktır. Şimdi ise bu şifrenizi kullanıp işlemlerinizi halletmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 9 yorum yapıldı:

 1. Cevat SALTOĞLU dedi ki:

  E Devlet şifremi unuttum NASILÖĞRENEBİLİRİM

 2. Cevat SALTOĞLU dedi ki:

  E Devlet şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim

 3. erdogan koçyigit dedi ki:

  e devlwet şifremi unutum nasıl ogrenirim

 4. yaşar yıldız dedi ki:

  e devlet şifremle giremiyorum neden degiştirmek istiyorum nasıl yaparım

 5. emrah dedi ki:

  girdiğim zaman acılmıyor rica etsem yeni şifre gönderseniz

 6. ertan dedi ki:

  e-devlet şifrem bloke oldu yardımcı olurmusunuz saygılar.

 7. şifremi unuttum dedi ki:

  şifremi unuttum

 8. ali dedi ki:

  e-devlet şifremi biliyorum işlemlerimide yapabiliyorum ama istedigim tek şey şifremi degiştirmek bunu nasıl yapabilirim

 9. hasan küçük dedi ki:

  e-devlet şifremi unuttum işlemlerimi yapamıyorum istedigim tek şey şifremi degiştirmek bunu nasıl yapabilirim

Yorum Yaz