E Devlet üzerinden elektrik, su, doğalgaz başvurusu

E Devlet üzerinden elektrik, su, doğalgaz başvurusu

E DEVLET, HABERLER

2289 kez incelendi.

Artık internetin günden güne gelişmesiyle beraberinde bizlerede bir çok olana sununmuştur. Bu olanaklardan biri ise e devlet sistemi üzerinden elektrik, su ve doğalgaz işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde kapatıp açabilmeleri mümkün olacaktır.

 

Ve yeni çıkan gazetelere göre açıklama yapan  Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bilim, Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK), artık herşeyin gelişmesiyle beraber e-devlet sistemininde daha çok artırılmasını istedi. Ve bunun sayesinde ise lektrik, su ve doğalgazını kestirip tekrar bağlatma işlemi artık yok sayılmaya başladı. Bu işlemler e-devlet üzerinden adrese taşınacağı belirtildi. Bu fikre ise Avusturalya’yı örnek alarak gerçekleştirmiş bulunduk.

 Artık yeni teknoloji ile birlikte gelen E-devlet işlemi ile abone olanlar internetten yeni bir adrese taşınacağı belirtilmektedir.

24 DOLAR TASARRUF

Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ABD e-devlet işlemlerini dahada salgılayarak devlet dairesine gidip işlemleriniz gerçekleştirme başına tamı tamına 24 dolar tasarruf etmiş bulunmaktadır. Ve diğer ülkelerde ise aynı şekilde çok yaygın olarak kullanılmaya başladı. Çünkü bu durum hem vatandaşların işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmasını sağlıyorlar hemde devlet dairelerinde uzun kuyrukların oluşmasını engelliyorlar. Ve ülkemizde ise e-devlet sistemi günden güne gelişmesiyle beraber bir çok işlemimizi yapmaktada bizlere daha çok yardımcı olmaktadır.

Bakan ergün bu uygulamaların vatandaşlarımızn hayasında işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceklerini ve hayatlarının daha da kolaylaşacağını belirtti. Teknolojinin gelişmesiyle beraber kendini günden güne ileriye götüren e-devlet sistemi sayesinde artık devlet ile ilgili işlemlerimizin neredeyse hepsini burdan yapabileceğimiz söylendi. Ve alınan kararlar neredeyse netleşti. Bunun sayesinde internet üzerinden artık devlet ile ilgili işlemlerimizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmemiz mümkün olacaktır.

UYGULAMA 5 YAŞINDA

Bu uygulamanın çok etkili bir uygulama olacağı düşünüldüğü için yürürlüğe girdi ve tabi çokta etkili bir uygulama oldu. Bu uygulamayı Sayın Başbakan tarafından yürürlüğe sokulmuştur. Ve bu uygulamanın açılış tarihi ise 18 Aralık 2008 olmuştur.  Bu uygulamanın en bütük hedefi ise insanların insanları istediği saatte giriş yapıp uygulamadan yararlana bilmetedir. Ve bu sitem sayesinde milyonlarca vatandaşımız bu uygullamadan hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapmıştır. Devletle ilgili olan neredeyse herşeyi e-devlet üzerinden vatandaşlarımız işlemlerini geröüçekleştirmiş bulundu.

Bilgi: Bugünün Gazetesi

Etiketler: , ,

Yorum Yaz