E-Okul Giriş

E-Okul Giriş

EGITIM

4733 kez incelendi.

E-Okul Giriş Nasıl Yapılır?

Artık internetin sürekli gelişmesiyle beraber bir çok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sistem Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında yürürlüğe girip çok faydalı bir sitem olmuştur. E-Okul veli bilgilerndirme sitemi olarak geçen sistem eğitim-öğretimin içinde olan öğrencilerin, bütün yıl eğitim-öğretim kaydını siteme kayıt etmektedir. Fakat bu sistem tüm öğrecilerin eğitim-öğretim yılı boyunca katıtlarını tutmaktadır.

 

E-okul sistemi kayıt işlemleri, sınav işlemleri, devamsızlık işlemleri, not bilgileri, okul ders programı, derslere öğretmen atama ve bir çok sistem dahilinde bilgi vermektedir. Ve e-okul giriş işleminde kurumlar öğrecilere numara öğrencilere ise şifre verip girişlerini sağlamaktadır. Ve bu işlemlerden en önemli olanlardan bir tanesi ise velilerin çocuklarının not takibi ve devamsızlıklarına bakabilmesi olmuştur.

 

E-Okul giriş işlemi ilk olarak Milli eğitüm tarafından sisteme dahil edip bir şifre verilmektedir. Ondan sonra ise Milli eğitim bakanlığında şifreler tanımlanmaktadır. Öğrencile bu sisteme girişlerini gerçekleştirebilmek için TC kimlik numaraları ve Öğrenci numaralarınıda bilmek zorundadırlar. Ve sonra ise öğreciler siteme girişlerini gerçekleştireceklerdir.

 

Eğer e-okul sistemenine giriş yapmak istiyorsanız ileminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken e-okul sistemine giriş yaparak bilgilerinizi doğru bir şekilde giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sisteme girişinizi gerçekleştirirseniz sınav tarihinden öğrenci notlarına kadar herşeyi görebilmeniz mümkün olacaktır.

 

Bu durumda en çok sistemden yararlananlar ise veliler oldu. Çünkü artık veliler e-okul sitemine giriş yaparak çocuklarının durumlarının ne olduğunu görebilirler. Artık bu işlem sayesinde öğreciler bir yere kayıt olduğu zaman  e-okul sisteminden giriş yapabiliyorlar. Ve evraklarla falan ise uğraşma derdi kalmıyor.

 

 

E Okul Giriş Yapmak İçin Tıklayınız.

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. eren kıyırlı dedi ki:

    adımı unuttum

  2. mustafa dedi ki:

    çok güzel e okul

Yorum Yaz