E-vergi levhası sorgulama

E-vergi levhası sorgulama

SORGULAMALAR

7892 kez incelendi.

Artık internet sisteminin genden güne gelişmesiyle beraber devletinden işlemlerinin çoğunu internet üzerine çaşıdığı gibi bu uygulamalardan biri olan e-vergi levhası sorgulama işlemidir. İnternetin günden güne ilerlediğini gören devlet insanların işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için e-devlet sistemini halkın hizmetine sunmuştur. Ve artık bu kolaylıklardan biri ise e-vergi levhası sorgulama işlemi oldu. Bu işlem sayesinde vatandaşlar istedikleri devlet sayfasından birini seçerek sorgulama işemini gerçekleştirebiliyor. Ve sadece bu devlet sayfalarına girişinizi gerçekleştirerek sadece bu işlemi sorgulamak değil, gerekli ve detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmeniz mümkünleşiyor.

 

Eğer şimdi e-vergi sorgulama işleminizi gerçekleştiremek istiyorsanız bunun için iki yöntemden birini yapabilirsiniz. Şimdi ise birincisi e-devlet vergisorgulama işlemi olacaktır. Bu işleminizi gerçekleştirebilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şimde e-devlet şifrenize sahip olduysanız TC numaranızaıda kullanıp turkiye.gov.tr  internet adresine girişinizi gerçekleştiriniz. Ondan sonra karşınıza doğrulama işlemleri çıkacak onları doğru bir şekilde giriş yaptıktan sonra ise e-verli levhası sorgulama işlemine giriş yapabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/e-vergi-levhasi-sorgulama internet sitesine tıklayıp girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ve şimdi girişiniz gerçekleştiyse eğer e-vergi sorgulama işlemine giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

 

 

Şimdi gelelim hepinizinde merak ettiği bir ikinci sistem olan  Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesi olan gib.gov.tr ile sorgulama işlemi olmaktadır. Sizler için aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayıp girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak öncelikle sizlerden istenilen bilgileri gerekli olan yere doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Eğer şimdi bilgilerinizi boş yere doğru bir şekilde girdeikten sonra ise sorgula butonuna tıklayınız. Ondan sonra ise e-vergi sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

 

e vergi levhası sorgulama

 

E-vergi levhası sorgulama sistemine giriş yapabilmeniz için siz vatandaşlarımıza iki siğstem sunmuş bulunmaktayız. Ancak eğer e-devlet şifreniz bulunuyorsa turkiye.gov.tr adresi üzerinden girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat e-devlet şifrenizi hala bilmiyorsanız size en yakın olan PTT şubelerinden birine giderek alabilirsiniz. Eğer öyle yapmak istemiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığının siz vatandaşlarımıza hizmet verdiği e-vergi levhası sorgulama sistemine girişinizi gerçekleştirerek işleminizi hiç şifre falan gerekmeden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkün olacaktır.

 

 

 

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Dilip dedi ki:

    idris nazlı diyor ki:ben 1995 senesinde bocrlanıp askerliğimi yatırdım yalnız yatırılan evrağı kaybettim.bunedenle bilgisayarlarda yatırılmamış gf6zfckfcyor sadece 120 gün gözüküyor ama ben tamamını yatırmıştım. şimdi ne yapmalıyım yardım ederseniz mutlu olurum saygılarımla idris nazlı

Yorum Yaz