E-yolluk sorgulama

E-yolluk sorgulama

SORGULAMALAR

4757 kez incelendi.

Artık internetin günümüzde sürekli ilerleme göstermesiyle beraber devletde insanlar açısından çok kolay ve hızlı işlemlerini hallefdebilmeleri için e-devlet sitemini sundu. Ve bu sistem bütün vatandaşlar tarafından oldukça beğenildi. E-Devlet işlemi adı altında vatandaşlarımız PTT’den kendilerine ait olan e-devlet şifresi sayesinde e-devletin içinde bulundurduğu bütün sorgulamalardan ücresiz bir şekilde yararlanabiliyor. Ve artık çok yaygın bir şekilde kullanılan e-devlet gün geçtikçe olanaklarını daha da fazla bir hale getirdi. E-devlet sitemi ilk devreye girdiği zamanlarda tam 22 sorgulama var idi. Ama günden güne kullanıcıların artmasıyla beraber kendini sürekli olarak geliştirdi ve daha fazla sorgulama işlemini içinde barındırmaya çalıştı. Ve bir çalışmada e-devlet yolluk sorgulama işlemidir. Bu işlemide en kısa zamanda e-devlet sistemine gelmesi beklenmektedir.

 

Sizlerinde bildiği üzere e-devlet yolluk sorgulama işlemi sadece bir tek sorgulama işlemi yapmamaktadır. E-yolluk sorgulama sistemi kendini günden güne geliştirmeyi amaçlamış olacağından hiç şüpeniz olmasın. Ve bu sitem memurları daha bilgili bir hale getirerek vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet vermelerini sağlayacaktır.

 

 

Artık e-devley yolluk sorgulamasının e-devlet sistemine girmesi an meselesi oldu. Çünkü bu işlem için bir çok çalışma sürdürülmüştür. E-devlet yolluk sorgulama işleminin yürürlüğe girmesi için artık bir çok olanağın sağladığı ve bir çok çalışmanın yapıldığı söylenmektedir. Sizlerinde bildiği gibi e-devlet sistemi üzerinde yeni gelen ve herkes tarafından kullanılan e-bordro sorgulama sisteminden sonra e-devlet yolluk sorgulama işleminide e-devlet sitemine getireceği an meselesi oldu. Artık e-devlet yolluk sorgulama siteminin e-devlet sitemine geöiş yapmasıyla beraber vatandaşlarımız e-devlet şifreleri sayesinden sisteme hızlı ve kolay bie şekilde girmeleri mümkün olacaktır. Eğer e-devlet şifreniz yok ise size en yakın olan PTT şubelerinden birine giderek TC numaranızla size özel e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

 

E-yolluk sorgulama işleminde bir çok olanağıda içerisinde barındırmaktadır. Eğer şimdi e-devley yolluk sorgulama işlemine girişinizi gerçekleştirdiyseniz sizlere özel olan geçici görev yolluk beyanlarını internetten üzerinden hızlı ve kolay bir gerçekleştirip üstelik yazıcıdan çıktısınıda alabilmeniz mümkün olacaktır. Fakat eğer belgeyi aldıysanız ıslak imza ve eklerle ilgili yere teslimde buılunması gerekli olacaktır.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz