Elektronik İmza

Elektronik İmza

E DEVLET, MANSET

2529 kez incelendi.

Elektronik İmza

Yeni yeni sisteme geçiş sağlayan elektronik imza sistemi 5070 sayılı kanunuda yerini almıştır. Bu yeni sisteme oturan e-imzanın amacı elektronik ortamdan tanıyarak başka bir tarafa gönderilmesidir. Fakat bu imzayı fazla hafife almamanız gerekmektedir. Çünkü bu imza normal attığınız imzaya aynı değere sahip olmuştur. Ancak bazı devlet kurulmalı işlerini halledeceği vatandaşları bu imzayı göndermesi taktirinde kabul etmemektedir.

Yeni yeni siteme oturan bu e-imza sistemini bir çok işlemde kullanabileceğiniz tanımlandı. E-imza sistemini kullanabileceğiniz kurumlar ise ilk olarak bunlar olacak: finansal ve sigortacılık işlemlerde, E-belediye uygulamalarında, fatura ödemelerde, muhasebe ve bireysel veya kurumsal bankacılık işlemlerinde kullanabileceğinize açıklık getirildi. Eğer bu imza sistemi ne kadar güvenli diye soracak olursanız emin olun ki normalde attığınız imzalardan daha güvenli bir şekilde gerçekleşecektir. Kendinize ait oluşturduğunuz imzalar devletin sistemine kayıtlı bir şekilde geçmektedir. Ve bu sayede imzanızın kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir.

elektronik imza

 Sizlere yukarıdada anlattığımız gibi bu sistem sizlerinden çok yönlü çalışabileceğiniz bir sistem olmaktadır. Yukarıda sizleri bilgilendirdiğimiz gibi bu sistem sayesinde güvenilir bir kimliğiniz oluşmaktadır. Bu durumda ise kaybetme veya başka durumlar hiç bir şekilde olmamaktadır. Ve en önemli işlemlerden biride işlemlerinizi daha hızlı bir şekiilde gerçekleştirebileceksiniz. Bunun sayesinde ise sonucu direk alabilmeniz mümkün olacaktır.

Artı sitemede kullanıma giriş yapan bu e-imza sayesinde herhangi bir iş yapıyorsanız bunun maliyeti sizlere daha aza inecek ve sizler bu işten daha karlı bir şekilde çıkacaksınız. Ve bu kadar işlem yapmanıza rağmen sitem her zaman aöık olacaktır. Ve bu işlemler normal attığınz imza sisteminden daha güvenli bir şekilde gerçekleşecek. Vatandaşlarımıza artık daha kolay, ucuz ve güvenli bir şekilde işlemlerini elektronik imza sayesinde gerçekleştirmelerimümkün olacaktır

 

Etiketler: , ,

Yorum Yaz