Genel Sağlık Sigortası Sorgulama(GSS Sorgulama)

Genel Sağlık Sigortası Sorgulama(GSS Sorgulama)

MANSET, SORGULAMALAR

4664 kez incelendi.

Genel Sağlık Sigortası sorgulama

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık bir çpk işlemlerimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Bu işlemlerden biri ise (GSS Sorgulama) işlemidir. Bu işlemi yapmak için SGK müdürlüklerine gitmenize gerek yok. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. GSS 1 Ocak 2012 tarihinden ötürü Sosyal Güvenlik Kurumu işlemince yürürlüğe giriş yapmıştır. Şimdi ise size bu konuyla ilgili yönetmeliğe açıklık getireceğiz. Yönetmelikte şöyle söylenmektedir: bir şahıs devletin sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsa ve geliri asgari ücretin üçte birinden fazla ise gss primi yatırması mecburiyetindedir.

İNTERNET’TEN GSS SORGULAMA

 

Artık internet sayesinde kolay bir şekilde GSS sorgulama sistemine giriş yapıp işleminizi yapabilmeniz için SGK’nın resmi sitesine giriş yapıp genel sağlık sigortası sorgulama işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkün olacaktır. Şimdi ise GSS borcunuzu yatırmak istiyorsanız eğer kredi kartı ile yatırma işlemini Ziraat bankasının uygulamasında yararlanarak hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Şimdi giriş yapmak için aşağıda verdiğimiz linki tıklayınız.

sgk.ziraatbank.com.tr 

Şimdi eğer giriş yaptıysanız SSK Sicil No ya da T.C. Kimlik numaranızı girin. İkinci satırda ise sorgu tipi bölümünden sorgulatmak istediğiniz seçeneği seçin (Genel Sağlık Sigortası Prim, Sosyal Güvenlik Kurumu Borçlanma gibi sonra ise güvenlik koduyla giriş yapınız. En son olarak ise sorgula butonunu tıklayarak kolay ve hızlı bir şekilde girebilmeniz mümkün olacaktır. Ve şimdi ise borçlarınızı sorgulayabilir ve hızlı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

gss-sorgulama

Etiketler: , ,

Yorum Yaz