İnternet’ten Sabıka Kaydı Alma

İnternet’ten Sabıka Kaydı Alma

E DEVLET, MANSET, SORGULAMALAR, VIDEO HABER

2796 kez incelendi.

Adli sicil kaydı yani diğer adıyla sabıka kaydı resmi bir belge olarak eline almak isteyen vatandaşlarımızın gerekli kurumlara gitmesine gerek yok. Adli sicil kaydı yani diğer adıyla sabıka kaydını çok kolay bir şekilde e-devlet üzerinden almanız mümkün olacaktır.

Artık Adli sicil kaydı yani diğer adıyla sabıka kaydını e devlet üzerinden Adalet Bakanlığı’nın, Adli Sicil Yönetmeliği’nde yaptığı bir takım düzenlemeler sayesinde e-devlet üzerinde de almanız mümkün olacaktır. Bunu alabileceğiniz kurumlar ise şunlar olacaktır: Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nce, mahalli adli siciller de cumhuriyet başsavcılıkları, kaymakamlıklar ve yurt dışında elçilik ve konsolosluklarca verilmesi mümkün olacaktır.

NASIL OLACAK ? NEREDEN ÖĞRENİLECEK ?

Bizlere sıkça sorulan sorular arasında şunlar yer alıyor: “Sabıka kaydı nasıl alınır ? ” , ” Sabıka kaydı nereden öğrenilir ? ” , “Online sabıka kaydı sorgulama şimdi ise sizlere aşağıda bunların cevaplarını vermiş bulunmaktayız.

İnsanların kendi başlarına adli sicil kayıtlarını öğrenmeleri mümkün olacaktır. Ve aynı şekilde elektronik imza ve güvenli kimlik doğrulama işlemlerinide yapabilmesi mümkün olacaktır.

Adli sicil kaydı yani diğer adıyla sabıka kaydı yapabilmeniz için e-devlet şifresi ve TC numarasının elinizde olması gerekmektedir.

E Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama Linki

 

 

sabika-kaydi-e-devlet-ten-alinabilecek

Etiketler: , ,

Yorum Yaz