Kyk Burs Kredi Sorgulama

Kyk Burs Kredi Sorgulama

EGITIM, KURUMLAR, SORGULAMALAR

2599 kez incelendi.

Burs maddi durumu olmayan ama başarılı öğrencilere devlet tarafından verilen maddi bir destektir. Ama bir başka olayda öğrenim kredisidir. Bunu devlet karşılıklı verir. Yani okulu bitirdikten sonra öğrencilerin bu verilen öğrenim kredisini devlete ödemeleri gerekmektedir.

Kyk Kredisi Sorgulama

Öğrencinin yaptığı başvuruda ilk önce yetkili yere belgesini vermesi lazımdır. Bunu öğrenci Kredi Daire Başkanlığı’na elden veya posta yolu ile gönderebilmesi mümkün olacaktır. Bunun sonucunda ise öğrencilere burs verilip verilmemesi kararlaştırılacak ve bunun sonucunda ise sözleşme yapılacaktır. Ama eğer bu burslarınızı noterde tastik etmezseniz eğer onlara kredi veya burs dan yararlanamayacaktır. Size bu işlemle ilgile dönüş kurum tarafından yapılmaktadır. Bu olay yani burs ve kredi ödemeleri sizler için yılın ocak ayında ve 7. günü yapılacağı mümkün olacaktır.

Kyk Bursu

Öğrencilere burs ve kredisi yapılması için ziraat bankasından onlara en yakın olana müracat edip ve banka kartı almaları gerekli olacaktır. Borçlarınızın incelenmesi kredilerinin bitiş tarihinden normal eğitim sürelerinin bitişine kadar geçen sürede eklenerek bu şekilde ön görülmektedir. Borç en fazla üç katı olabilir. Yani borcunuz üç katından fazla olamamaktadır. Borcunuz tespit edilerek size verilen tarihte ödemeniz gerekmektedir. Sadece yapmanız gereken TC numaranızla giriş yapıp bütün bilgilerinizi öğrenmeniz mümkün olacaktır. Şimdi ise sorgulaamak için aşağıda sizler için verdiğimiz linki tıklayıp giriş yapmanız mümkün olacaktır.
KYK Burs – Kredi Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz