Merkezi hastane randevu sistemi

Merkezi hastane randevu sistemi

MANSET, SORGULAMALAR

1463 kez incelendi.

Artık sizlerinde bildiği gibi teknoloji gün geçtikçe ileri gitmektedir. Teknolojinin sürekli olarak ileri gitmesi tabiki bizleri olumlu yönden çok etkilemiştir. Ve teknolojinin gelişmesiyle beraber artık gerekli kurumları gidip beklemek yerine işlemlerimizi internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Bu sistem sayesinde bir çok vatandaşımızın sorgulama işlemleri internet üzerinden oturduğu yerden zahmet çekmeksizin gerçekleştirebilmeleri mümkün oluyor.

E-devlet sisteminin bütün vatandaşlar tarafından beğeniylr kullanılması ve sürekli olarak tıklanıp giriş yapılması diğer projeler içinde ilhal olmaktadır. Ve bunu örnek alanlardan bir taneside sağlık hizmetleri oldu. Onlarda artık bazı işlemlerini internet üzerinden yapması için vatandaşlara sunmuştur. Fakat sağlık bakanlığı zaten halka daha iyi bir hizmet vermek için yalışmalarını devam ettiriyodu zaten ve artık sağlıkta dönüşün adı verilen bu sitemde yerine oturmaya başlamıştır. Ve bu sitemin en önemli olan unsuru ise  merkezi hastane randevu sistemi ile gerçekleşmiştir. Bu yeni gelişen sistem sağlık bakanlğına bağlı olan hastanelere verilmek kaydıyla beraber kısaltılmış ismi ise MHRS olmuştur.

Artık hastenelerde sıra beklemek yerine randevu alabilir ve işlemlerinizi hiç sıra beklemiyecek şekilde yapabilirsiniz. Bu işlem sadece ağız sağlığı için değil bazı sitemlerde dahil olarak kullanıma girilmiştir. Bu sitemin en büyük amaçları ise şunlardır: İşgücünü azaltıp kişilere daha iyi hizmet vermek, hastanelerdeki yoğunluğu ve kuyrukları önlemek, sağlık hizmeti kalitesini artırmak, makine kullanımını azaltıp tasarruf etmek, bu sistemle beraber elde edilen verilerin sağlık politikalarına iletilip geliştirilmeye yardımcı olmak gibi bir çok yararını görebileceğinizi söylemek artık mümkün olabilmektedir.

MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Sisteme yeni girmiş olan bu randevu sistemi 2 farklı yöntem ile hizmet verecektir. Birincisi vatandaşlarımıza internet üzerinden alabilecekleri randevu sitemi olacaktır. Ama işleminizi internet üzerinden yapmak için yapmanız gereken  MRSH’nin kendi resmi sitesine giriş yaparak üyelik olacaktır. Ve şimdi ise karşınıza çıkacak olan sayfada yeni üye işlemini tıklayarak üyeliğinizi oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Eğer üyeliğinizi oluşturduysanız sisteme giriş yapıp istediğiniz bölümü ve hastaneyi seçebilmeniz mümkün olacaktır.

Ve şimdi ise size ikinci yöntemle nasıl randevu alabileceğinizi anlatacağız. Yeni gelişen ve 2011 yılında ise büytün vatandaşlarımıza en yüksek seviyede hizmet veren MRHS’ye ALO 182 hatlı telefon numarasıyla ulaşabilmeniz mümkündür. Eğer 182 hatlı telefon numarasını aradığınız taktirde karşınıza çıkacak olan görevliye derdinizi anlatabilirsiniz. Görevli ise ona göre sizi yönledirip randevu verecektir. 182 hatlı telefon numarası bu numara ile herhangi bir ek talep ücreti ödenmenizi istememektedir. Sadece operatörünüzün istediği üzere ücret alınmaktadır. Yani dakikanız var ise bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama işleminizi internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz taktirde herhangi bir ücret talep edilmez.
mhrs-giris

Etiketler: , ,

Yorum Yaz