Mobil imza nasıl alınır?

Mobil imza nasıl alınır?

E DEVLET

2665 kez incelendi.

Yeni çağda artık neredeyse herkesin elinde cep telefonları bulunmaktadır. Ve bu olay akıllı telefonların çıkmasıyla beraber insanların elinde cep telefonları düşmemektedir. Şimdi ise bu çok kullanılan telefonlarda GSM işlem opoperatörü işlem bünyesinde, mobil imza nasıl alınır diye bizlere sürekli sorular sorulmaktaydı. Şimdi ise bu sorunuzu cevaplayacağız.

Bidiğiniz ğzere bazen imzanızın taklitlerini kullanıyo olabilirler. Ama her insanın çizgi karakterinde farklılık olduğu için bu olay kolayca meydana çıkmaktadır. Ama artık mobil imza sisteminin gelmesiyle beraber bu durum daha da güvenlir bie hal kazanmıştır. Bu imza sahibi bir çok işlemini hızlı bir şekilde halledeceği gibi bankacılık işlemlerinide kolay ve hızlı bir biçimde halledebilmektedir. Bu imza sadece sahibi tarafından telefona atılıp tescillenir. Ve sahibinden başka kimse tarafından kullanamaz.

E Devlet ‘e giriş yapma sistemleri içinde yer alan mobil imza kullanımı açıkcası biraz pahalı olduğundan dolayı herkes tarafından kullanılmıyor. Hekesinde bildiği gibi ülkemizden yurt dışına giden bir çok vatandaşımız vardır. Bu vatandaşlarımız tabiki türkiye’ye sürekli gelip gidememektedir. Ama orda PTT şubesi bulunmadığı içinde e-devlet şifresi alamamaktadır. Ama sizlere anllatığımız üzere mobil imza sayesinde birden çok işleminizi artık kolay ve hızlı bir şekilde halletmeniz mümkün olacaktır.

Mobil imza nasıl alınır?

Şimdi size mobil imza sahibi olabilmek için neler yapmanız gerekeceğini anlatacağız. Mobil imza yurt dışında, Türkiye’ye ait bir operatör ile (Turkcell, Vodafone, Avea) mobil imza uygulamasına çok kolay ve hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bu imza normal bir ıslak imzadan hiç bir farkı bulunmamaktadır. Bu durumda bu imza bütün resmi işlemlerdeki imzalar değerinde olmaktadır. Ve bu Mobil İmzanızın en büyük faydası ise zaman kaybının olmamasıdır. Bu mobil imzada en büyük amaç insanların uzun zaman alan işlemlerini kısa bir süreye indirecek olmasıdır. Ve bu işlemlerinizi e-devlet sayesinde yaparak daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır.

E DEVLET MOBİL İMZA İLE GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz