SGK İşyeri Bildirgesi

SGK İşyeri Bildirgesi

BAGKUR, SSK

4147 kez incelendi.

SGK (Sosyal güvenlik kurumu) iş yeri tatiknamesi vatandaş olarak sigotalı bir şekilde işe alınan bireylerin mutlaka doldurması gereken birinci evrak olarak gösterilmektedir. Bunda en hassa önemli husus ise eğer ilk defa bir sigortalı birey çalıştırıyorsa kurum bunu bir Sosyal Sigorta Müdürlüklerine vermesi gereken en önemi evrakların başı olmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber bir çok şeyin elektronik ortamla olduğu gibi SGK iş yeri bildirgesinin Sigorta müdürlüğüne internet yoluyla göndermektedir. V e merkez bölge ise başkentimiz Ankara’yı seçmiş bulunmaktadır.Ve bunun sonuncunda her şeyin yolunda sisteme oturmuş bir şekilde devam ettiği elde bulununurken Ağustos 2014’ten beri artık internet üzerinden hepimizinde kullandığı e-posta üzerinden yollamaya başlamıştır. Bu uygulama sayesinde işverenler artık devlet dairelerinde zaman kaybına uğramamaktadır.

Artık SSK iş yeri bildirgesi tarafından işyerlerinin SGK bir gün içerisinde tescil olmasına gerek vardır. Ve bunda ise işyeri yaptıkları değişiklik olsun kuruluş olsun bunları met formu ile bilgilendirmeniz mümkündür.Kuruma verilmesi gerekenler ise şunlardır:İŞYERİ Bildirgesi ile Birlikte İŞYERİ sahibinin nufus cüzdan fotokopisi, imza sirküleri ticaret sicil Gazetesi ile İŞYERİ AÇMA ruhsatının bunların hepsinin kuruma verilmesi lazımdır. Ve işleminiz gerçekleşecektir

Etiketler: ,

Yorum Yaz