SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü

MANSET, SSK

9383 kez incelendi.

İşci vatandaşlarımız bu devirde artık herşeye daha dikkatli olması lazımdır. İşçi kardeşlerimiz kesillikle bir sağlış kuruluşuna giriş yapmaları gerekmektedirler. Ancak bu durum devlet durumları için farklılık göstermektedir. Çünkü: devlet dairelerinden birine başlar başlamaz çalışanın sigortası yapılmaktadır.Fakat bu sistem özel sektörde çalışan işçi vatandaşlarımız açısından bu şekilde gerçekleşmiyor. Çünkü bazı sektörlerde işveren kısmı oyalayabiliyor işçi vatandaşlarımızı. Ama vatandaşlarımız artık bu işlemleri çok kolay bir şekilde kontrol edebilmektedir. Bizim önerimiz ise vatandaşlarımızın bu sistemi her ay giriş yapıp kontrol etmesi olacaktır. Sigortalık hizmet dökümüyle işlemlerinizi daha detaylı bir şekilde görebilmeniz mümkün olacaktır.

 

Artık yeni yeni sisteme oturmaya başlayan sigortalık hizmet dökümü sistemi çalışan vatandaşlarımızın sigorta ile ilgili işlemlerini en detaylı bir şekilde yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu sistemle beraber çalışan vatandaşlarımız bir çok işlemini burdan sorgulayabiliyor. Ve eğer hakkı verilmemişse bu sistem çalışan vatandaşlarımıza destek bile olabiliyor. Bu sistemlerden en önemli olanlarından biri ise kıdem tazminatı hakkı kazanmamaları için, iş verenlerin, bir yılı doldurmadan işçilerine giriş çıkış işlemini gerçekleşmesidir. Ve bu sistem çalışan vatandaşlarımızın gasp edildiğine anlam katmaktadır. Ancak bu sistem bu konuların hepsini içinde barındırıp daha detaylı bir şekilde bilgi vermektedir.

 

SSK hizmet dökümü, çalışan vatandaşlarımız boş yerlere bilgilerini doğru bir şekilde giriş yaptıktan sora karşılarına çıkacak olan ekran sistemi olmaktadır. Karşınıza çıkacak olan bu ekran sisteminde çalışan vatandaşlarımızın ay ve yıllara göre ödenen sigorta primleri gösterilmektedir. Her türden vatandaşa bu hizmeti öngören sistem her vatandaşşa ayrı bir sicil numarası vererek işlemlere daha kolay bir hal kazandırmıştır. Sizlerinde bildiği üzere 4a sistemi olarak bilinen ssk hizmet dökümü işlemi çalışan vatandaşlarımızın kolay bir şekilde sorgulayabileceği bir sistem olmaktadır. Ve bu işlemde sadece çalışan vatandaşlarımız değil,emekli vatandaşlarımızında yararlanabilmeleri mümkün olacaktır.

 

ssk-sgk-4a-hizmet-dokumu

Artık ssk hizmet dökümüne ulabilmeniz çok basit bir hal kazanmıştır. Sadece yapmnız gereken sgk.gov.tr internet sitesine girişinizi gerçekleştirmek olacaktır. Sizlere sunduğumuz üzere iki sorgulamadan birini şecerek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfada sicil numarası veya kimlik numarasıyla giriş yapabilirsiniz. Ancak bu uygulamaya giriş yaptığınız taktirde sadece 12 aylık dönemdeki sorgulama sistemini siz vatandaşlarımıza sunacaktır. Tabi ki bazı vatandaşlarımız bu bilgileri daha detaylı ve uzun süreli almak istiyecektir. Eğer bütün hizmet bilgilerinden yararlanmak istiyorsanız aşağıda bulunan sizler için vermiş olduğumuz linki tıklayıp giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Sizlere neredeyse bütün yazılarımızada anlatığımız üzere e-devlet şifresi olan vatandaşlarımızda bu sisteme daha kolay giriş yapacak ve daha iyi bir şekilde yararlanması mümkün olacaktır.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. vedat dedi ki:

    nezaman emekli olabilirim

  2. bedri dedi ki:

    pırımım yatıyomu

  3. halilibrahim çetin dedi ki:

    01/01/1991 ssk girişim 2013 de geçirmiş olduğum trafik kazası sonucunda yüzde 33 engelli raporum var ne zaman emekli olurum 6500 günüm var

Yorum Yaz