SSK Rapor Parası Sorgulama

SSK Rapor Parası Sorgulama

MANSET, SORGULAMALAR, SSK

7487 kez incelendi.

Artık sigortalı vatandaşlarımız hasta oldukları zaman çalışamaz hale gelirler. Veya başlarına bi şet geldikleri zaman yine çalışamaz bir hal alıyorlar. Fakat bu olaydan dolayı iş yeri bazen maaşlarını eksik verebiliyor. Bu yüzdende paranın geri kalan kısmınıda Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamaktadır. Gidip doktor raporu alıp hasta olduğunuzu kanıtlamanız lazımdır. Elinizde eğer bir kanıt veya doktor raporu yoksa çalışmadığınız günlerin parasını alamazsınız. SSK rapor parası sorgulama  işlemindede SGK işlemleri içinde yer almaktadır. Fkat bu işlemde bulunan ligilendirme ekranı ile roporlu olan işçiler daha detaylı bir şekilde bilgilendirme yapılmaktadır. Ve bu bilgiler sahip olmak için gereken tek şey bilgilerinizi doğru bir şekilde giriş yapmanız olacaktır. Ve bilgiler karşınıza çıkacaktır.

 

SSK Rapor Parası Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Şimdi eğer hastaneye gidip iş göremezlik belgesi alabilirseniz SGK rapo parası alabilmeniz için herhangi bir sorunla karşılaşmanız mümkün olmayacaktır.

Gidip iş göremezlik belgesi aldıysanız eğer şimdi bunu bağlı olduğunuz SGK kurumuna verekek işlemleriniz için gerekli bir adım atılıyor.

 

SSK Rapor Parasını Nereden Alacağım?

Herkesin merak ettiği bir konuda SGK ropor parasını nereden nasıl bir şekilde alacağıdır. Çünkü birçok kişi bu parayı nasıl bir şekilde alacağını bilmiyor. Sizlerin verdiği belgeleri SGK tarafından detaylı bir biçimde incelendikten sonra SGK ne kadar para alacağınızı söylüyor. Ve SGK kurumu direk olarak parayı PTT şubesine yollamaktadır. Sizde size en yakın olan PTT şubesine TC numaranızla giderek sizlere verdikleri bu paranın ne kadar olduğunu görebilir ve parayı çekip harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

SSK Rapor Parası Sorgulama

Bu işlemi bir çok vatandaşımız artık kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bu işlemleri iki türlü şekilde gerçekleştirmemiz mümkündür. Ssk rapor parası sorgulama sisteminde eğer belgelerinizi SGK’ya gönderdiyseniz işleminizi kabul edip etmediğini kabul ettiyse ise ne kadar ücret alacağınızı görebilirsiniz. Artık Rapor parası sorgulama işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde e-devle sistemi üzerinden veya SGK’nın kendi resimi sitesi üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

sgk rapor parası sorgulama

 

Edevlet Sistemi Üzerinden Rapar Parası Sorgulama

Şimdi eğer bu sitemi e-devlet üzerinden kullanmak istiyorsanız e-devlet sitesine girişinizi gerçekleştiriniz. Yalnız e-devlet sitesine giriş yapmak için e-devlet şifresi gerekmektedir. Eğer bu şifreniz yoksa girşinizi gerçekleştiremezsiniz. Şimdi şifrenizle beraber e-devlet sistemi üzerinden griş yaptıysanız eğer orda SGK bölümü bulunmakta ona tıklayınız. Şimdi karşınıza çıkan ekrenda iş göremezlik tıklayarak sgk rapor parası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

 

E-Devlet Sgk Papor Parası Sorgulama İçin Tıklayınızz…

 

 Sgk Sitesinden Rapor Parası Sorgulama

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz oldukça hızlı ve kolay bir şekilde olacağını söyleyebiliriz. Şimdi eğer SGK kendi resmi sitesine giriş yaptıysanız ilk olarak TC numaranızı girip sayfaya giriş yapabilirsiniz. Sonra ise sol kısımda gördüğünüz üzere iş göremezlik ödeme butonuna tıklayarak rapor parası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz hızlı ve kolay bir şeklide mümkün olacaktır.

Sgk Sitesinden Rapor Parası Sorgulama İçin Tıklayınızz..

 

Etiketler: , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. serkan dagasal dedi ki:

  rapor param nezaman alabilirim

 2. cem yıldız dedi ki:

  21.02.2013 11.01.2013 16.01.2013 Hastalık 386.56 Ziraat Bankasına Gönderilmedi – Manuel Sistem

 3. halil koçak dedi ki:

  raporum biteli bir ay oldu neredeyse ama para yatmamıs bankaya raporu veren doktor bu raporu bankaya götür paranı alablirsin dedi herhangi bi işlem yapmam gerekli mi arkadaşlar bilgisi olan var mı ??

 4. ibrahim özer dedi ki:

  bögle çalışan ssk daki insanlara yazıklar olsun bunlarda hiç allah korkusu kalmamış evimin elektirigi kesildi ev kiramı yatıramadım allah sizi inandırsın cebimde bir ekmek alcak param kalmadı nerdeyse iki ay oldu rapar paramı alamıyorum miktar gözüküyor manuel sistem diyor allahta onları bildigi gibi yapsın

 5. mehmet dedi ki:

  rapor parasının günü

 6. samet yem dedi ki:

  rapor paramı ne zaman alabilirim

Yorum Yaz